preloader

راه اندازی شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یا وب سایت…

امروزه با توجه به تغییرات سریع و غیر قابل اجتنابی که در فضای کسب و کار و شیوه زندگی مردم ایجاد شده است و با توجه به جایگاه شبکه‌های اجتماعی در میان مردم، اکثر افرادی که نگاهی به روز های آینده دارند و برای پایداری کسب و کار شان  و فردای خود برنامه ریزی و تحقیق کرده اند، خواهان فعالیت در فضای مجازی هستند ، تا بتوانند با به روز نگاه داشتن خود و تجارتشان در آینده بازار نیز حضور داشته باشند.

عده ای با حضور در  شبکه‌های اجتماعی و گروهی هم کار خود را فقط با یک  وب سایت ساده شروع کرده‌اند و توانسته‌اند به موفقیت‌های بسیاری در زمینه استحکام کسب و کارشان در فضای مجازی ، دست پیدا کنند.

اما چنین نیست که هر شخصی که وارد دنیای مجازی شود، بتواند به موفقیت برسد. شما با یک برنامه درست و یک استراتژی مشخص برای مدیریت شبکه های اجتماعی می‌توانید به اهدافتان در شبکه‌های اجتماعی دست پیدا کنید و ریشه های کسب و کارتان را در ذهن مخاطبین و در جهان شبکه های اجتماعی قوی و مستحکم کنید.

همچنین صاحبان کسب و کار ی که وب سایت را برای ورود به کسب و کارهای نوین انتخاب کرده اند ، اگر استراتژی و هدفگذاری مناسب نداشته باشند نمی توانند آینده کسب و کارشان را تضمین کنند.

حال سوال اینجاست…

کدام بهتر است؟ شبکه های اجتماعی یا وب سایت…

هرکدام از این دو نکات مثبتی دارند و نکاتی منفی، که باید ما بررسی کنیم و با توجه به خواسته خودمان و یا استراتژی طرح ریزی شده بری دراز مدت و میان مدت یکی را انتخاب کنیم.

شبکه های اجتماعی به دلیل اقبال عمومی زود بازده تر و همچنین کم هزینه تر هستند و هم به دلیل آسانی در بهره برداری معمولا پر کاربردتر و پر طرفدارتر هستند. البته برای آنانکه نگاه کوتاه مدت دارند گزینه بدی نیستند. ولی فراموش نکنیم که این نوع پلتفرم ها نا امن و بی دوام هستند.

نا امن از نظر هک شدن و از دست دادن پنل و اینکه امکان آنکه کسی با ایجاد کپی از شما و گرفتن سواری مجانی به راحتی می تواند حاصل دست رنج شما را از شما برباید.

نا پایدار از آن نظر که از فردای این پلتفرم ها چه می دانیم؟؟؟

آیا فردا هم هستند؟…

آیا همچنان رایگان خواهند بود؟…

فیلتر نمی شوند؟…

یا امکان ندارد با ظهور پلتفرمی جدید ، مخاطبان ما به آنجا کوچ کنند؟… اگر چنین شود، سرنوشت زحمات ما چه می شود؟…

اما در مورد وب سایت چنین مشکلاتی نیست. درست است که کمی هزینه دارند و بازده آن میان و بلند مدت است. ولی پایدار بوده و در تملک ما هستند. نیازی نیست نگران قوانین و سیاست های فردای پلتفرم باشیم، و بقای ما در گروی بقای متغییرهای دیگر نیست. خودمان می کاریم و خودمان انحصارا برداشت می کنیم.

از نظر ما ، بهتر است جائی سرمای گذاریم کنیم که

 

 مالکش خودمان باشیم

به چه دلیل باید هزینه مدیریت شبکه های اجتماعی را بپردازیم؟

 • مدیریت شبکه های اجتماعی به صورت پیوسته باعث رشد شما می شود

مدیر شبکه های اجتماعی بر تمام بخش‌ها و حوزه‌های بازاریابی در شبکه های اجتماعی، علی الخصوص کاربران آن، تسلط کامل دارد و متناسب با جمعیت مخاطب و کاربران هر شبکه اجتماعی اقدام به تولید محتوا و بازاریابی محتوایی می کند.

مدیر شبکه‌های اجتماعی با چنین تخصصی می‌تواند باعث رشد و پیشرفت کسب‌وکار شما شود.

برای مثال وقتی شما تمام شبکه‌های اجتماعی خود را در اختیار مدیر شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهید، پس از 3 الی 6 ماه مشاهده می‌کنید که میزان مشارکت مخاطبین شما تفاوت‌های محسوس و چشمگیری در مقایسه با قبل دارد.

در این شرایط شما با حجم عظیمی از مخاطب و مشتری‌هایی روبرو می شوید، که باعث پیشرفت کسب‌وکارتان می‌شوند.

 • مدیریت شبکه های اجتماعی باعث افزایش مشارکت مخاطب می شود

مدیریت شبکه های اجتماعی همواره تلاش می‌کند تا شبکه‌های اجتماعی‌تان پر از محتواهای جذاب، خواندنی و مفید باشد. علاوه بر این از تیترها و محتواهای حرفه‌ای برای مشارکت مخاطب استفاده می‌کند.

بدین ترتیب با استفاده از یک شیوه مناسب باعث افزایش مشارکت و تعامل مخاطب می‌شود. پس از این مرحله تلاش می‌کند با ارائه نکات جذاب و رعایت اصول محتوا مخاطبان فعلی را در شبکه‌ی اجتماعی شما نگه دارد.

هزینه مدیریت شبکه های اجتماعی بسته به اینکه یک مدیر چقدر در ایجاد تعامل و مشارکت تواناست متفاوت خواهد بود.

 • با یک مدیریت حرفه‌ای در تمامی هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنید

با بهره‌گیری از مدیریت حرفه‌ای می‌توانید در جای درست و مطمئن سرمایه‌گذاری کنید. برای مثال لازم نیست که در تمامی شبکه‌های اجتماعی صفحه‌ای برای خود ایجاد کنید و ساعت‌ها برای همه آنها محتوا تولید کنید.

شما می توانید با داشتن مشاوره‌های حرفه‌ای با آژانس‌های دیجیتال مارکتینگ توانمند در این حوزه هزینه‌های بازاریابی و مدیریت محتوای خود را در شبکه‌های اجتماعی مدیریت کرده و متناسب با کسب‌وکار و مخاطبین هدفتان اقدام به راه‌اندازی کمپین‌های بازاریابی کنید.

 • مدیر شبکه‌های اجتماعی بروز است و از تمامی تحولات دنیای دیجیتال باخبر است

یک مدیر مجرب در زمینه شبکه‌های اجتماعی همواره دانش خود را بر اساس آخرین اخبار دنیای دیجیتال بروز می‌کند. این شخص تمامی مقالات خارجی را، که توسط محققان برتر دنیا نوشته شده است، بررسی می‌کند و بر اساس آن استراتژی مناسبی برای سازمان در نظر می‌گیرد.

برخی از مدیران شرکت‌ها فکر می‌کنند می‌توانند خودشان با مدیریت شبکه های مجازی هزینه‌های سازمان را کاهش دهند، در صورتی که چنین نیست. شرکت‌های زیادی هستند که هر روز در شبکه‌ی اجتماعیشان پست می‌گذارد، اما نه تنها موفقیتی کسب نمی‌کنند، بلکه بازدیدشان هم هرروز کمتر و کمتر می‌شود.

یک مدیر حرفه‌ای می‌داند که چه پستی را چه موقع منتشر کند، از چه هشتگ‌هایی استفاده کند و روند رشد فالوورها را رو به بالا حفظ کند.

 • مدیر شبکه های اجتماعی نماینده‌ی کسب‌وکار شما در حوزه آنلاین است

‌مدیر شبکه اجتماعی نماینده‌ی کسب‌وکار شما در فضای مجازی است. او با دنیای وسیعی از کاربرها در ارتباط است و می‌تواند از طریق ارتباط صحیح با آنها مشتری‌ها و مخاطبین شما را افزایش دهد. یک مدیر حرفه ای می‌تواند در کمترین زمان تحولی عظیم در شبکه‌های اجتماعی شما به وجود بیاورد.

دقت کنید در صورتی که مدیریت نتواند به خوبی با مخاطبان شما در شبکه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کند و پاسخ سوالات آنها را بدهد، مشکلات بسیاری را برای سازمان ایجاد خواهد کرد.

 • با یک برنامه‌ی درست برای مدیریت شبکه های اجتماعی، مشتری‌های بیشتری به دست می آورید

در کسب‌وکارهای سنتی مشتری‌های شما در نزدیکی شما زندگی می‌کنند. این در حالی است که با کمک شبکه‌های اجتماعی با تمام افراد در سراسر دنیا ارتباط برقرار کنید.

ارتباط مؤثر با مشتری‌ها آنها را به شما وفادار می‌کند. با مدیریت درست در شبکه های اجتماعی نوع مخاطبان‌تان را شناسایی کنید و بر همان اساس برای آنها محتوای مناسب قرار دهید. در نتیجه این تعامل افراد و مشتری های بیشتری را جذب سازمان شما می‌کند.

می‌توانید با همکاری آژانس‌های تبلیغاتی حرفه‌ای هزینه مدیریت شبکه های اجتماعی را کاهش دهید.

مدیریت شبکه های اجتماعی گروه کلیک شهر

تا اینجا دلایل زیادی برای اینکه باید در شبکه‌های اجتماعی هزینه کنید، ذکر کردیم. در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های مدیریت شبکه های اجتماعی توسط کلیک شهر را شرح می‌دهیم:

 • برقراری ارتباط با مخاطب از طریق ارسال هدفمند پیام به مشتریان بالقوه
 • ارائه‌ی برنامه‌ی کوتاه‌مدت و بلندمدت برای شبکه‌های اجتماعی در راستای برندسازی
 • خدمات منظم و هدفمند به مخاطبان (پاسخ به موقع به شکایات، سوالات و پیشنهادات مخاطب)
 • ارائه‌ی استراتژی هدفمند و کارا برای شبکه‌های اجتماعی (تعیین کلمات کلیدی، محتوا، نوع محتوا و …)
 • بررسی، تحلیل و نظارت شبکه های اجتماعی (بررسی تمام روندهای کاری، میزان پیشرفت، واکنش مخاطبان و …)
 • بررسی و تحلیل رقبا در شبکه های اجتماعی (شناسایی نقاط ضعف و قوت رقبا و طراحی استراتژی برای پیروزی در برابر آنها)

هزینه مدیریت شبکه های اجتماعی

بر مدیریت شبکه های اجتماعی عوامل بسیاری اثرگذار است. به عنوان مثال، مدیریت شبکه های اجتماعی یک شرکت حوزه ساختمان‌سازی شبکه‌های اجتماعی یک شرگت در حوزه صنایع دستی بسیار متفاوت است.

تیم حرفه ای کلیک شهر با توجه به نوع کسب و کار شما (متوسط و بزرگ) و نوع نیاز و استراتژی آن در فضای مجازی، هزینه مدیریت شبکه های اجتماعی را تعیین می‌کند.

از آنجایی که استراتژی و شیوه‌ی رونق هر کسب‌وکاری متفاوت است، نمی‌توان هزینه ثابتی مشخص کرد. اما کلیک شهر بهترین و منطقی‌ترین تعرفه را برای شما در نظر می‌گیرد. با کلیک شهر تماس بگیرید.